Спортивно-ігровий комплекс надає широкі можливості для розвитку дитини. Він допоможе в придбанні важливих навичок, поліпшить координацію і витривалість. Малюк стане сильним, спритним і впевненим у собі. Розглянемо, чому не варто відкладати придбання дитячого спорткомплексу.
Дитячий спортивний комплекс для будинку: потрібен чи ні?
Одні батьки впевнені, що домашній спортивний комплекс для дітей – річ першої необхідності, інші вважають подібні пристосування надмірністю. Якщо ви замислюєтеся про фізичний розвиток свого чада, то підтримайте перших. Регулярні заняття фізкультурою вдома не тільки заповнять дозвілля дитини, але і дозволять уникнути ряду проблем зі здоров’ям.
Фізкультура корисна навіть немовлятам. Спортивний комплекс для найменших сприятиме як фізичному, так і інтелектуальному розвитку малюка. Таким чином можна підтримувати рухову активність дитини протягом усього року. З цієї причини батьки прагнуть купити спортивний куточок для малюків як для вулиці, так і для квартири. У нас найкращі Спортивные комплексы детские для дома.
Порада! Перед стартом занять проконсультуйтеся з педіатром. Огляд в кабінеті лікувальної фізкультури допоможе визначити потрібні вправи. Одній дитині може знадобитися комплекс для зміцнення певних груп м’язів, а іншому – для зняття тонусу і розслаблення.
Комплектація дитячих спорткомплексів
Найбільш затребувані Г-подібні і П-подібні спортивні куточки для будинку. Перші призначені для малогабаритних квартир, другі більш функціональні. У стандартну комплектацію входять наступні компоненти:
шведська стінка – універсальний комплексний тренажер, який впливає на всі групи м’язів;
гімнастичні кільця – тренажер для розвитку м’язового корсету, гнучкості, спритності, координації рухів і зміцнення вестибулярного апарату;
турнік – засіб для зміцнення м’язового корсету, формування постави, здорової спини і профілактики остеохондрозу.
трапеція-перекладина, підвішена на мотузках, вважається корисною заміною гойдалок.
канат або мотузкові сходи – інструмент для роботи над різними групами м’язів, формування правильного зводу стопи, розвитку координації рухів і зміцнення вестибулярного апарату.
Набір елементів безпосередньо залежить від віку дитини. Дитячі спортивні куточки в квартирі найчастіше доповнюють баскетбольним кільцем, канатним лазом, диском-тарзанкою, боксерською грушею, гамаком, похилій лавою, гіркою і гойдалками.
Порада! Щоб убезпечити дитину від травм, придбайте гімнастичний мат. Він може бути використаний і окремо, зокрема, для відпрацювання шкереберть, стійки на голові, гойдання преса і повсякденних ігор.
На що звертати увагу, щоб вдало купити спортивний куточок для дітей?
дитячий уголокМатериал виготовлення. Вибирати доведеться між деревом і металом. Головні переваги спортивних куточків з дерева – екологічність і відносно невисока вартість. Однак металевий варіант міцніше і зможе одночасно витримати кілька дітей. Також металеві моделі на відміну від дерев’яних спортивних куточків мають широку колірну гамму і легше чиститься. Від пластикових виробів краще відмовитися.
Розмір. Висота комплексів коливається в межах 2,4-2,9 м. Навіть для невеликого куточка потрібно не менше 0,5 м2 вільної площі. Перш ніж здійснювати покупку, заміряйте площу, відведену для спорткомплексу.
Безпека. Щоб уникнути поранень зрізи труб і перекладин, а також головки болтів повинні бути захищені заглушками. Перекладини повинні мати прорезинене покриття, а дерев’яні складові бути гладкими, без тріщин і сучків. Необхідно врахувати вагу, який здатна витримати конструкція. Далеко не на всіх моделях можуть одночасно займатися кілька дітей. Також варто поцікавитися репутацією виробника.
Якість покриття. Інтенсивне використання снарядів призводить до відшарування фарби і утворення потертостей. Тому варто зупинити вибір на дерев’яних моделях, оброблених лаком або металевих зразках покритих спеціальним розчином.
Вік дитини. Чим менше дитині років, тим скромніше може бути комплектація. Дворічному карапузові буде достатньо набору зі шведської стінки і Мату. Освоєння дорослих тренажерів починається з 4-х років. Стан здоров’я та інтереси дитини можуть змінюватися, тому не поспішайте купувати снаряди на виріст.
Спортивний куточок для дитини – найкращий спосіб використовувати вільний простір, тим більше що в Києві та інших великих містах такий комплекс можна придбати за доступною ціною. Він принесе багато користі і позитиву: прищепить любов до спорту, допоможе зміцніти м’язів і опорно-руховому апарату, розвине координацію, спритність, фантазію і впевненість у власних силах.