План закупок

Державні закупівлі в Україні регламентуються Законом» Про публічні закупівлі » від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Кожна держзакупівля починається з її включення в РІЧНИЙ план ЗАКУПІВЕЛЬ. Наявність потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг — підстава для планування такої публічної закупівлі. Нагадаємо, що замовники безкоштовно оприлюднять річний план закупівлі в електронній системі закупівель протягом 5 робочих днів з дня його затвердження. У нас ви дізнаетесь, що це план закупок.

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту. Відповідно до ч.10 ст. 3 Закону № 922 замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів / спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою. При оприлюдненні плану закупівель завчасно, наприклад на початку року, Замовник має можливість підвищити рівень конкуренції серед учасників і таким чином вплинути на результативність закупівель. Отже, планують закупівлю на підставі річної потреби, вносять інформацію про кожну заплановану закупівлю до її проведення. Але що робити замовнику, якщо така потреба протягом року змінилася? У такому випадку замовник повинен внести зміни до річного плану закупівель. Зміни до плану, як і, власне, сам річний план, слід оприлюднити в ЕСЗ протягом п’яти робочих днів з дня їх затвердження.

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту. Відповідно до статті 11 та прикінцевих положень Закону № 922 планують закупівлі уповноважена особа та тендерний комітет (до 1 січня 2022 року). Уповноважена особа формує річний план закупівель в електронній системі закупівель. Рішення оформляються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення. Залежно від того, хто проводить закупівлі в організації замовника — уповноважена особа або тендерний комітет, ними повинен бути оформлений і належним чином підписаний протокол про затвердження річного плану закупівель. Так само необхідно оформляти і зміни-протоколом про внесення змін до річного плану закупівель. Закон № 922 не вимагає затверджувати річний план закупівель на папері, а вимагає лише оприлюднити його в електронній системі закупівель. Однак при оформленні протоколу про затвердження річного плану закупівель або внесення змін до нього уповноважена особа або тендерний комітет повинні вказати, що саме вони стверджують. Тому спочатку річний план все ж створюється поза ЕСЗ. Але визначальною є саме інформація про заплановані закупівлі, оприлюднена в електронній системі закупівель.

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту.

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий