НМЦК

У статті розповімо, що таке нмцк в закупівлях, як вона розраховується, де знайти цей показник і які порушення при розрахунку допускають замовники. Що таке НМЦК в закупівлях держзакупівлі проводяться за рахунок грошей з бюджету. У держзамовників обмежений бюджет, і вони змушені економити. Тому в закупівлях є обмеження на максимальну суму майбутнього контракту. Ця гранична величина отримала назву Початкова максимальна ціна контракту, абревіатура-НМЦК. Їй присвячена ст.22 Закону № 44-ФЗ.
Початкова (максимальна) ціна контракту і в передбачених цим Законом випадках ціна контракту, що укладається з єдиним постачальником (підрядником, виконавцем), визначаються і обгрунтовуються замовником за допомогою застосування наступного методу або декількох наступних методів:
1) метод порівнянних ринкових цін (аналізу ринку);
2) нормативний метод;
3) тарифний метод;
4) проектно-кошторисний метод;
5) витратний метод.

  1. Метод порівнянних ринкових цін (аналізу ринку) полягає у встановленні початкової (максимальної) ціни контракту, ціни контракту, що укладається з єдиним постачальником (підрядником, Виконавцем), на підставі інформації про ринкові ціни ідентичних товарів, робіт, послуг, планованих до закупівель, або при їх відсутності однорідних товарів, робіт, послуг.
  2. При застосуванні методу порівнянних ринкових цін (аналізу ринку) інформація про ціни товарів, робіт, послуг повинна бути отримана з урахуванням порівнянних з умовами планованої закупівлі комерційних і (або) фінансових умов поставок товарів, виконання робіт, надання послуг.
  3. При застосуванні методу порівнянних ринкових цін (аналізу ринку) замовник може використовувати обґрунтовані ним коефіцієнти або індекси для перерахунку цін товарів, робіт, послуг з урахуванням відмінностей в характеристиках товарів, комерційних і (або) фінансових умов поставок товарів, виконання робіт, надання послуг.
  4. З метою застосування методу порівнянних ринкових цін (аналізу ринку) можуть використовуватися загальнодоступна інформація про ринкові ціни товарів, робіт, послуг Відповідно до частини 18 цієї статті, інформація про ціни товарів, робіт, послуг, отримана за запитом замовника у постачальників (підрядників, виконавців), що здійснюють постачання ідентичних товарів, робіт, послуг, планованих до закупівель, або при їх відсутності однорідних товарів, робіт, послуг, а також інформація, отримана в результаті розміщення запитів цін товарів, робіт, послуг в єдиній інформаційній системі.
  5. Метод порівнянних ринкових цін (аналізу ринку) є пріоритетним для визначення та обґрунтування початкової (максимальної) ціни контракту, ціни контракту, що укладається з єдиним постачальником (підрядником, виконавцем). Використання інших методів допускається у випадках, передбачених частинами 7 — 11 цієї статті.
  6. Нормативний метод полягає в розрахунку початкової (максимальної) ціни контракту, ціни контракту, що укладається з єдиним постачальником (підрядником, Виконавцем), на основі вимог до закуповуваних товарів, робіт, послуг, встановлених відповідно до статті 19 цього закону в разі, якщо такі вимоги передбачають встановлення граничних цін товарів, робіт, послуг.
Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий