МОН підтримає робітничі професії, організувавши просвітницьку кампанію

Міністерство освіти і науки України запустило кампанію, яка допоможе підняти престиж професійної освіти.

Все менша кількість підлітків після школи обирає продовжити навчання, щоб отримати робочу спеціальність. І це наразі є проблемою — адже потреба в робочих кадрах тільки зростає. Сьогодні наша країна вирішила взяти за взірець Німеччину, де широка просвітницька кампанія змогла впоратись з аналогічною проблемою. МОН готове докласти всі необхідні зусилля, залучити наявні ресурси, але не обійтися без допомоги та активної участі роботодавців. Цією інформацією поділилася Лілія Гриневич, Мінистерка МОН України, на зустрічі, що відбулась 19 жовтня. На неї запросили керівників та представників підприємств легкої промисловості.

Сьогодні наша країна зіштовхнулась з проблемами, які заважають розвиватися в необхідному напрямку, закриваючи всі наявні вакансії. Сюди першочергово належить і застаріле обладнання в закладах професійної освіти. Щороку ми намагаємося модернізувати наші училища, щоб покращити ситуацію. Підвищуємо якість освіти, оновлюємо стандарти і залучаємо роботодавців для роботи над дуальною концепцією освіти. Але все це не працює так, як нам хотілося б — найважливіше наше завдання зробити професійну освіту престижною, затребуваною серед учнів. Сьогодні нею лякають недисциплінованих учнів, і ми повинні показати суспільству, що це не страшно, а навпаки популярно. Якщо у дитини є професія, це допомагає її особистості розвиватися, отримувати хорошу зарплату вже в молодому віці. Держава докладає всіх зусиль, щоб просувати цю інформацію, але ми потребуємо допомоги з боку роботодавців — повідомила міністерка.

Представники організацій також зазначили, що інформація про зарплати на виробництві також має активно поширюватись. В середньому вона становить 7-7,5 тисяч гривень, що досить пристойно, особливо для регіонів. Це може зацікавити підлітків, які хочуть заробляти гроші.

Свою думку щодо проблематики висловив і Олександр Барсук, директор концерну «Ярослав». Він вважає, що в освітних установах фахівців готують занадто довго. Підготувати швачку широкого профілю, за його словами, можна за півроку, а не за рік-півтора, як це відбувається зараз. Учні вже могли б витрачати час на роботу, побудову своєї кар’єри, а не на теоретичні засади.

На думку Олександра, підприємцям доводиться стикатися з бюрократичними процедурами при наймі працівників, яким ще не виповнилося 18 років. Для прийому на роботу 17-річної «дитини» необхідно заповнити величезну кількість паперів.

Мінистерка Гриневич на це повідомила:

Для нас сьогодні в пріоритеті співпрацювати з бізнесом, разом формувати нові стандарти. Ми можемо разом з вами заглибитись в це питання і скоротити, наприклад, термін навчання. Що стосується документів, є необхідність обговорити це питання з Міністерством соціальної політики. Ми готові вас підтримати в даному питанні. Але все одно важливо розуміти, що неповнолітню особу завжди буде важче працевлаштувати, аніж ту, яка вже досягла 18 років, адже ці підлітки поки не можуть нести за себе повну відповідальність. Надмірна бюрократизація, звичайно ж, заважає.

Источник: https://vseosvita.ua/

Обсуждение закрыто.