Глеб Загорий

Андрій Остапчук, засновник клубу молодих підприємців Young Business Club, у новому випуску свого відеоблогу поговорив з українським підприємцем Глеб Загорий.

Гліб Загорій-власник фармацевтичної фірми «Дарниця», депутат Верховної Ради минулого скликання, вчений і меценат. Входить до списку 100 найбагатших людей України, його статки оцінюються в $123 млн.

Редакція MC Today публікує найцікавіше з розмови. У радянські часи «Дарниця» представляла з себе Київське фармако-хімічне виробниче об’єднання, яке складалося з чотирьох заводів у Києві та ще трьох містах України. У 1992 році почалася корпоратизація підприємств. Це означало, що співробітники, що працюють на заводі, могли взяти у держави в оренду підприємство. Вони могли ділити його на якісь частини і робити свій внесок в умовно власне підприємство.

Мій батько (Володимир Загорій-прим. ред.) за радянських часів перебував на позиції головного інженера на «Дарниці», і в момент корпоратизації його обрали головою орендного підприємства. Далі почався період, який в народі називається «біда чорна», тривав він з 1993 по 1995 рік. Тоді підприємства масово банкрутували, така ж доля чекала б і нас, якби батько не прийняв рішення роз’єднати всі заводи. Трудові колективи зі своїми керівниками пішли на інші заводи. Вони існують досі і працюють досить успішно. Батько залишився на «Дарниці». За тодішнім законодавством України ми викупили підприємство за рахунок приватизаційних сертифікатів, внесли додаткові гроші, і відбувся обмін підприємства на акції.

Відповідно, якась кількість акцій була у сім’ї, якась кількість була У інших людей. Що цікаво, акції були на умовно відкритому ринку, а люди у нас – нероби. Ті, у кого були акції, могли капіталізувати їх, але 99% прийшли і сказали: «слухайте, нам це все взагалі не треба, дайте краще грошей».

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий