Экспертная оценка недвижимости

Термін «експертна оцінка» насправді означає досить складний і вимагає відповідального підходу, великого досвіду і спеціальних знань процес. Оцінка об’єкта проводиться групою експертів, а під час складання підсумкового звіту враховується думка кожного учасника процедури дослідження та аналізу. Детальніше на https://ocenka.notarius.ua/.

Фахівці виділяють кілька різновидів експертної оцінки, в залежності від об’єкта дослідження:

експертна оцінка нерухомості – одна з найбільш часто зустрічаються на сьогоднішній день;
оцінка обладнання, у тому числі машин, механізмів, спеціалізованих транспортних засобів і так далі;
оцінка землі (експертна оцінка земельної ділянки);
оцінка бізнесу, у тому числі оцінка прибутковості та рентабельності підприємств.
Незалежно від виду досліджуваного об’єкта, експертна оцінка завжди складається з наступних етапів:

Постановка мети майбутнього дослідження. Зазвичай починається зі звернення громадянина, якому необхідна дана послуга в спеціалізовану компанію, наприклад, до приватного нотаріуса.
Попередній огляд фахівцем об’єкта майбутнього дослідження, поверхневий аналіз даних. Вже після проведення такого попереднього огляду зазвичай укладається договір на проведення експертної оцінки, що дозволяє точно оцінити масштаби стоїть перед експертами завдання і вартість послуги.
Вибір форми і методів дослідження залежно від особливостей об’єкта.
Збір всієї необхідної інформації, підбір необхідних бланків.
Вибір і затвердження членів експертної комісії.
Безпосереднє проведення експертизи з допомогою обраної методики та форми дослідження.
Аналіз оцінки з використанням статистичних методів.
Формування та надання замовнику звіту, в якому містяться результати проведеної експертної оцінки.
Оцінка квартири – особливості та рекомендації
Найбільш поширеною причиною звернення до фахівців з проведення експертної оцінки є оцінка квартири. Необхідність у такій оцінці виникає найчастіше у разі зміни власника – продажу або купівлі квартири, коли сторони хотіли б точно оцінити дійсну вартість об’єкта житлової нерухомості. Також часто оцінка нерухомості Києва потрібно у разі поділу спадщини між кількома претендентами, коли один з них вимагає виплати належної йому частки у вартості житла.

В цілому оценкаквартир проходить за тими ж етапами, що й інші різновиди експертної оцінки різних об’єктів, однак має ряд особливостей. Наприклад:

обов’язково проводиться оцінка права власності на нерухомість;
проводиться дослідження поліпшень, модернізації, перебудови і перепланування житла.
Так, експерти в обов’язковому порядку враховують вартість проведеного ремонту, законність перепланування, наявність всіх необхідних документів, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомості.

Оцінка нерухомості Києва проводиться за одним із трьох затверджених Міжнародними стандартами підходів: прибуткового, порівняльного або витратним. Вибір підходу залежить від мети проведення дослідження, так що замовнику слід точно зазначати точну мета проведення оцінки з експертами.

Обсуждение закрыто.