З чого складається бюджет руху грошових коштів
Бюджет руху грошових коштів досить об’ємний, так як охоплює широке коло діяльності. Для спрощення всі операції формуються в три групи, в залежності від їх характеру і призначення. Виділяти:
Інвестиційну діяльність.
Операційну діяльність.
Фінансову діяльність.
Інвестиційна діяльність
Бюджет руху грошових коштів (бддс)
Включає в себе будь-які розміщення капіталу, які в перспективі можуть принести прибуток. Наприклад, такими витратами можуть вважатися вкладення активів підприємства в дочірню компанію або витрата виручки на оновлення обладнання. Також варто пам’ятати, що компанія може купувати цінні папери, нерухомість, надавати кредити і позики. Все це теж вважається інвестиціями.
Операційна діяльність
Основна мета операційної діяльності підприємства-витяг прибутку з кінцевого продукту. Тому витрати в цьому розділі покривають витрати на виробництво і реалізацію, а також поточні потреби. Наприклад, можна виділити витрати на:
виробництво продукту,
логістика,
оплату праці персоналу,
утримання приміщень і обладнання в робочому вигляді,
реалізацію товарів.
Бюджет руху грошових коштів (БДДС)
Операційна діяльність охоплює не тільки виготовлення, а й зберігання, збут і торгівлю. У всіх компаніях набір стей руху грошей різний тому, що він відображає особливості роботи. Проте, основний набір у всіх компаній дуже схожий.
Найчастіше, операційна діяльність є основним об’єктом при складанні БДДС, так як вона в першу чергу страждає на підприємствах з довгим фінансовим циклом.
Фінансова діяльність
Підприємство зацікавлене в тому, щоб залучати додаткові кошти. Джерелами фінансів можуть бути банківські позики або вклади засновників. У розділі фінансова діяльність відображаються обороти кредитних коштів, позики, які взяла організація.
Додаткові гроші не вважаються виручкою, вони завжди спрямовані всередину підприємства. Кошти йдуть або на покриття розриву між витратами і доходами, або інвестуються у виробництво, обладнання, персонал.